1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
En İyi Oyuncular
    Sonuç Bulunamadı.
Ateş ve Su Oyunu Oyna

Ateş ve Su Oyna

Ateş ve Su Oyna isimli oyunumuzu iki kişilik oyunlar olarak oynayabilirsiniz. Amaç çıkışa güvenli bir şekilde ulaşmaktır. Bu yüzden çok dikkatli olmalısınız. Fireboy suya dokunamaz ve Watergirl ateşe dokunamaz.

Ateş ve su oyunu oğlan ile kız olmak üzere 2 karakterden oluşuyor. Oğlan ateş ve kız su karakterini canlandırmaktadır. Oyunda her bölümde ekranın üst kısmında çıkış kapısı bulunmaktadır. Kız ve oğlanı burada bulunan çıkış kapısına getirmeniz gerekiyor.

Ateş ve Su Oyunu Oyun skor 2025

Oyunda çıkış kapısına ulaşmanızı engellemek için çukurlar bulunmaktadır. Sıvı dolu olan çukurlardan sadece kız olan karakteri, lav dolu çukurlardan ise sadece erkek karakteri geçirebilirsiniz. Yeşil sıvı dolu çukurlarda ise iki karakterde ölüyor. Yeşil çukurlara çok dikkat ederek oyunu oynayın. Oyunda bir kere bile ölürseniz bölümü en baştan oynamanız gerekmektedir. Yukarı doğru çıktığınız esnda havada asılı şekilde duran elmasları toplamalısınız. Mavi elmasları kız karakter, kırmızı elmasları da oğlan karakter topluyor. Oyun ekranında ilerlerken karşınıza yükseklik veya duvara benzer engeller çıkacaktır. Kız ve erkek karakter birbirlerine yardım ederek bu engelleri aşmalıdırlar. Bunun için basmalı butonlar bulunuyor. Bu butonları sırayla kontrol edeceksiniz. Hızlı bir şekilde yukarda bulunan çıkış kapısından çıkarak bir sonraki bölüme geçmelisiniz.

Ateş ve Su Oyna Oyunu Ne İşe Yarar?

Bu oyunu arkadaşınız veya kardeşiniz ile yardımlaşarak aynı anda hareket etmeyi öğreniyorsunuz. Yani yardımlaşmayı öğreniyorsunuz. Ayrıca paylaşmayı da öğreniyorsunuz.

Ateş ve Su Oyna Oyununun Hikayesi Nedir?

Ateş ve Su birbirlerinden hiçbir zaman ayrılamayan iki kardeştir. Farklı yapılara haiz olmalarına karşın her zaman birbirlerine bağlı olmayı başarmışlar. . Şimdi ise büyülü bir dünya içinde yaşayacakları serüven onları bekliyor. Ateş ve su birlikte herkesten uzakta yaşamaya karar vermişlerdi. Kötü bir büyücünün onların çevresinde bulunan köylere zarar vermeye başladıklarını öğrenirler. Bu nedenle büyücüyü ortadan kaldırmak için harekete geçmişlerdir. Büyücünün onlar için hazırladığı tuzağa yakalanarak belirli bir süre onun esiri olarak kalmışlardır. Daha sonra büyücünün kurmuş olduğu tuzağından kurtulmayı başarmışlardı. Büyücünün onlar tutsakken çevreye oldukça fazla zarar verdiğini görürler. Büyücünün kötü ünü etrafa yayılırken Ateş ve Su bu duruma çare aramakla meşgul olurlar. Köylüleri büyücüden korkmaları ve onlara yardımcı olacakları mevzusunda ikna etmeye çalışsalar da, köylüler büyücü tarafından meydana getirilen zulümler sebebiyle oldukca tehlike doludurlar . Watergirl ve Fireboy yani Ateş Adam ve Su Kız büyük bir maceraya dahil olacaklardır. Ama bunu farkına henüz varmamışlardır.

Ateş ve su Oyna

Büyücüyü yakalamak konusunda kararlı olan iki kardeş yola çıkarlar. Fakat onu tam yakalayacakları sırada önceden hazırlamış olduğu sinsi büyüsünü meydana getiren büyücü farklı bir dünyaya onları göndermeyi başarmıştır. İçerisinde bulundukları yeni dünya da sıkıntılı noktaları geçerek çıkışa ulaşmaları gerekmektedir. Fakat bunu başarmaları fazlaca zor gibi görünüyor. Lakin her vakit birbirleri içinde gerçekleştirdikleri dayanışmayı burada da devam ettireceklerdir. Oyun içerisinde isterseniz arkadaşınızla beraber bu zorlu maceraya dahil olabilirsiniz. İsterseniz kendi başınıza iki kahramanı da kontrol edebilirsiniz. Özellikle bölümlerin birbirinden farklı olduğu ve tamamen bağlarımsız olarak gene 2 kişilik veya tek başınıza oynayabilirsiniz. Aşağıdan bu maceraların bazılarının linklerini sizlere veriyoruz. Tıklayarak o oyunlara basit biçimde geçiş yapabilirsiniz.

 

Ateş ve Su Oyunu Oyna Nasıl Oynanır ?
W,A,S,D tuşları ile suyun kontrolünü sağlıyoruz. Yön tuşları ile de ateşin kontrolünü yapabilirsiniz.
Yorum (0)